Het ontstaan van Playing for Success

Playing for Success werd in 1997 in Engeland ontwikkeld door Rex Hall (MBA), met als doel om leerachterstanden op geheel eigen wijze aan te pakken.

Partners

De partners in het samenwerkingsverband zijn de Overheid (Department for Children, Schools and Families – DCFS), plaatselijke overheden, sportclubs en hun nationale vertegenwoordigende organen. Clubs spelen een cruciale rol in het initiatief door gastvrij onderdak te bieden aan de studiecentra. Zonder de volledige steun, toewijding en de actieve betrokkenheid van sportclubs zou Playing for Success niet het baanbrekende initiatief zijn dat het nu is geworden.

De praktijk heeft uitgewezen dat Playing for Success ook effect heeft als het aan een andere leeromgeving is gekoppeld dan het voetbalstadion. Er zijn inmiddels leercentra verbonden aan achttien verschillende sporten, waaronder cricket, rugby, een zeilcentrum, een outdooractiviteitencentrum, tennis, bowls, ice-skating, gymnastics, speedway, paardenraces en zelfs een winkelcentrum.

 

WOW-SPANDOEK

 

Successen in Engeland op een rijtje

Ontwikkeling

In tien jaar tijd is het initiatief in een ongelooflijk tempo gegroeid. Playing for Success begon in 1997 met drie centra die hun thuisbasis uitsluitend in de Premier League hadden. Inmiddels kan men in Engeland bogen op meer dan 160 centra waarin wordt samengewerkt met een breed scala aan sportclubs, van basketbal tot bowlen en van ijshockey tot paardenrennen.

Successen

Playing for Success is in Engeland vier keer landelijk geëvalueerd. Naast de landelijke evaluaties worden de centra gestimuleerd een eigen lokaal evaluatiesysteem op te zetten, met gebruikmaking van een framework van het Department of Education and Skills (DfES). Ook heeft een evaluatie van de lange termijn effecten plaatsgevonden.

Na deelname aan het naschoolse programma’s bleken leerlingen één tot anderhalf jaar te zijn ingelopen op hun leerachterstand. Daarnaast is hun zelfvertrouwen gegroeid en is hun zelfbeeld positiever geworden.

Sleutel tot succes

De kracht van het concept Playing for Success zit in een combinatie van factoren:
  • Het haalt leerlingen uit de -voor hen vaak met negatieve ervaringen verbonden- schoolsituatie.
  • Het maakt gebruik van een WOW-leeromgeving.
  • Het biedt leerlingen een programma volgens een specifiek leerconcept.
  • Het leerconcept is een eclectisch model, dat aspecten bevat van verschillende pedagogische- en leertheorieën.
  • Het maakt gebruik van rolmodellen en helden, zoals profvoetballers en trainers.
  • Het werkt met een curriculum met verschillende keuzemogelijkheden, aansluitend bij het niveau en interesse van de leerling.
  • Het laat leerlingen hun eigen leerdoelen bepalen.
  • Het koppelt leren aan boeiende, uitdagende situaties die met het professionele voetbal te maken hebben.
  • De passie van de leerlingen vormt het uitgangspunt.
  • De begeleiding is intensief, minimaal één volwassene op vier leerlingen.
  • De begeleiders komen uit de directe omgeving van het leercentrum.
  • Toetsen op het gebied van taal en rekenen vindt plaats in school, niet in het leercentrum.
  • Het heeft een substantiële omvang. Het kan per centrum 500 leerlingen per jaar bedienen.
  • Het is een duurzaam initiatief, geen incidenteel aanbod.
  • Het dekt doelen van meerdere partijen.
  • Het heeft tal van positieve sociaal-maatschappelijke neveneffecten.
  • De resultaten zijn nauwkeurig en gericht te meten.
De verwachting is dat er in 2014 meer dan 300 Playing for Success-centra in Engeland zijn.
+Alkmaar
AZ-logo-officieelBezoekadres
AFAS Stadion
Ingang 9, onder het Fancentrum

T: 072 – 547 8171

Postadres
Playing for Success Alkmaar
AFAS Stadion
Stadionweg 1
1812 AZ Alkmaar

Centrummanager
Iwan Sombroek
i.sombroek@playingforsuccess.nl
T: +31(0)6 48 425 305

Docent
Francisco Rubio Fernandez
f.rubiofernandez@playingforsuccess.nl
T: +31(0)6 54 690 784


Facebook
Twitter Instagram

www.playingforsuccess.nl/alkmaar

+Almelo
Heracles_Almelo
Bezoekadres
Polman Stadion
Stadionlaan 1
7606 JZ Almelo

Centrummanager
Alice ter Brugge
a.terbrugge@playingforsuccess.nl
T: +31 (0)6 467 058 04

Docent
Jeroen Moorman
j.moorman@playingforsuccess.nl
T: +31 (0)6 836 030 55


Twitter

+Almere
Almere-City_logo_smallBezoekadres
Hoofdlocatie
Stadion Almere City FC
Competitieweg 20
1318 EA Almere
T: 036-5486888

Projectleider
René Maertens
r.maertens@echnaton.nl
M: +31 (0) 620 890 462

Docent en Centrummanager
Levy Mensink
l.mensink@playingforsuccess.nl
M: + 31 (0) 610 388 083

Locatie Kemphaan
Kemphaanstraat 1
1358 AD Almere

Locatie Schouwburg
Esplanade 10
1315 TA Almere

Facebook of Facebook Twitter
www.playingforsuccessalmere.nl

+Arnhem

Arnhem_logoBezoekadres
Vitesse
Stadion GelreDome
Batavierenweg 25

Postadres
Postbus 366
6800 AJ Arnhem

Centrummanager
Marcel Bulten
M: +31(0)6 53 945 106
m.bulten@playingforsuccess.nl


Facebook
Twitter

www.playingforsuccessarnhem.nl

+Breda
NAC BredaPlaying for Success Breda
Stadionstraat 11-4
4815 NC Breda
T: +31 (0)76 764 05 55

MBO
Danny Evertse
d.evertse@playingforsuccess.nl

VO
Miranda Timmermans
m.timmermans@playingforsuccess.nl

PO
Mart van Poppel
m.vanpoppel@playingforsuccess.nl


Facebook
Twitter

+Den Haag
adodenhaag

Bezoekadres ADO:
Kyocera stadion
Haagse Kwartier 55
2491 BM Den Haag

Bezoekadres Circus Theater:
AFAS Theater
Circusstraat 4
2586 CW Den Haag

Postadres:
Stichting Playing for Success Den Haag
Scheveningseweg 60
2517 KW Den Haag
info@pfsdenhaag.nl

Centrummanager
Nicole Pont
n.pont@playingforsuccess.nl
T: +31 (0)6 3165 9880

Facebook

www.pfsdenhaag.nl

+Dordrecht

Bezoekadres:
Riwal Hoogwerkers Stadion
Krommedijk 210
3312 LH Dordrecht

Postadres:
Postbus 979
3300 AZ Dordrecht

Centrummanager
Jordy Valkestijn
j.valkestijn@playingforsuccess.nl

T: +31 (0)78 6130000
M: +31 (0)6 8322 2582

Facebook Twitter
www.playingforsuccess.nl/dordrecht

+Eindhoven
psvPostadres
Postbus 886
5600 AW Eindhoven
eindhoven@playingforsuccess.nl
Centrummanager
Lucas Houben
M: +31 (0)6 14327397
l.houben@playingforsuccess.nl

Facebook
Twitter
www.playingforsuccesseindhoven.nl/
+Groningen
fcgroningenBezoekadres
Euroborg, Skybox 210/211
Boumaboulevard 41
9723 ZS Groningen
Postadres
Playing for Success
p/a Bestuursbureau Noorderpoort
Postbus 530
9700 AM Groningen

Facebook
Twitter
www.playingforsuccessgroningen.nl/
+Leeuwarden
sc_cambuur_logoBezoekadres
Playing for Success Leeuwarden
Cambuurplein 44
8921 RG Leeuwarden
T: 058- 296 33 00

Postadres
Postbus 547
8901 BH Leeuwarden

Projectleider
René van Rijswijk
r.vanrijswijk@playingforsuccess.nl
M: 06-21 57 71 60


Facebook
Twitter

+Maastricht
MVVBezoekadres
Playing for Success Maastricht
Geusseltweg 11

Postadres
Postbus 4444
6202 ZV Maastricht

Centrummanager
Jeroen Wijckmans
j.wijckmans@playingforsuccess.nl
M: +31 (0)6 50 205 190


Facebook
Twitter

+Nijmegen
necBezoekadres
Playing for Success Nijmegen
Stadionplein 1
6532 AJ Nijmegen

Postadres
Postbus 6562
6503 GB Nijmegen

Centrummanager
Amy Coolen
M: +31 (0)6 52 64 13 44
a.coolen@playingforsuccess.nl


Facebook

www.playingforsuccessnijmegen.nl

+Oost-Gelderland
GraafschapBezoekadres
De Graafschap
Stadion de Vijverberg
Lijsterbeslaan 101A
7004 GN Doetinchem

Postadres
Postbus 249
7000 AE Doetinchem

Centrummanager
Remko Brinkhuis
M: +31 (0) 6 46135400
r.brinkhuis@playingforsuccess.nl


Facebook
Twitter

+Rotterdam
excelsiorPlaying for Success Excelsior
Honingerdijk 110
3062 NX Rotterdam

Facebook RSS

www.playingforsuccess.nl/rotterdam-excelsior

Playing for Success Rotterdam Basketbal
Van Zandvlietplein 20
3077 AA Rotterdam

Facebook Twitter

www.playingforsuccess.nl/rotterdam-basketbal

Centrummanager
Jochen Dekker
M: +31 (0) 6 19 06 23 65
j.dekker@playingforsuccess.nl

+Tilburg
willemIIBezoekadres
Playing for Success Tilburg
Goirleseweg 34
5026 PC Tilburg
T: 013-5771715

Leerkracht
Annette Eikenaar
a.eikenaar@playingforsuccess.nl
T: 06-45719847

Centrummanager
Engelbert Zoontjens
e.zoontjens@playingforsuccess.nl
T: 06-11415761


Facebook
Twitter

www.playingforsuccess.nl/tilburg

+IJmond
Telstar-DEFBezoekadres
Playing for Success IJmond
Telstar Stadion
Minister van Houtenlaan 123
1981 EK Velsen-Zuid

Postadres
Postbus 90
1970 AB IJmuiden

Projectleider
Gertjan Huijbens

Centrummanager
Sjoerd van der Locht
M: +31 (0)6 151 39 456
s.vanderlocht@playingforsuccess.nl

Docent
Lars Dorjee
l.dorjee@playingforsuccess.nl


Facebook
Twitter

+Zeeland
Leercentrum Goes
Zwembadweg 1
4463 AB Goes

Leercentrum Middelburg
Bestuurskamer Voetbal Experience
Podium 19
4337 WV Middelburg

Projectleider
Patrick Vader
p.vader@playingforsuccess.nl

Docent
Dick van Bochove
d.vanbochove@playingforsuccess.nl

+Zuid-Friesland

Playing for Success Zuid-Friesland

Abe Lenstra Stadion
Abe Lenstra Boulevard 19
8448 JA Heerenveen

Postbus 513
8440 AM Heerenveen

Centrummanager
Wilbert Funcke
w.funcke@playingforsuccess.nl
M: +31 (0) 6 839 052 16

Docent
Klaas Rozema
k.rozema@playingforsuccess.nl
M: +31 (0) 6 839 052 16

www.playingforsuccess.nl/zuid-friesland


Facebook
Twitter

+Zwolle
PEC-Zwolle-logo

Projectleider 9-14/ 15-23
T.a.v. Dion Reijnen
d.reijnen@playingforsuccess.nl
M: +31(0)620471806
Tesselschadestraat 155
8023 BL Zwolle

Centrummanagers 9-14
Harold van Bremen
h.vanbremen@playingforsuccess.nl
M: +31(0)6 30362080
Aanwezigheid: di en wo.

Mirjam Bernardus
m.bernardus@playingforsuccess.nl
M: +31(0)6 51810708
Aanwezigheid: di en do.

Centrummanagers 15-23
Anke Maljers
a.maljers@ooz.nl
M: +31(0)657174887
Aanwezigheid: di en wo

Frank Aalbers
f.aalbers@ooz.nl
M: +31(0)617180954
Aanwezigheid: di en wo


Facebook
Twitter

+PLAYING FOR SUCCESS NEDERLAND
Playing For Success Nederland

Bezoekadres
Playing for Success Nederland
Kooikersweg 2
5223 KA ‘s-Hertogenbosch

Correspondentieadres
Playing for Success Nederland
p/a KPC Groep
Postbus 482
5201 AL ‘s-Hertogenbosch

T: +31 (0)73 624 7376
info@playingforsuccess.nl

Wie Is Wie
Playing For Success Nederland Projectleiding


Facebook
Twitter